Ranking • 2026 • zaktualizowano 10.09.2026

Najlepszy laptop do pracy 2026 - ranking 7 modeli biznesowych

Wybraliśmy najlepsze laptopy do pracy w 2026 roku - od wartościowych modeli biznesowych, przez ultralekkie ultrabooki do pracy w terenie, po konwertowalne maszyny 2-w-1. Oceniamy na bazie specyfikacji, niezależnych testów, opinii użytkowników i wieloletniego doświadczenia - sprzętem komputerowym zajmujemy się od 2002 roku. Skupiamy się na tym, co w pracy naprawdę się liczy: klawiaturze, ekranie, czasie pracy na baterii, kompletności złączy i bezpieczeństwie.

Autor: Redakcja Laptops.pl Aktualizacja: 10.09.2026 Jak oceniamy?
Ilustracja: biznesowy laptop do pracy z dokumentami

Jak oceniamy

Ranking budujemy na bazie specyfikacji technicznej, niezależnych benchmarków i realnych opinii użytkowników, filtrując je przez nasze wieloletnie doświadczenie - sprzętem komputerowym zajmujemy się od 2002 roku. Punktujemy wydajność, kulturę pracy chłodzenia, jakość ekranu, czas pracy na baterii oraz stosunek ceny do możliwości. Szczegóły metodyki opisaliśmy na stronie Jak oceniamy.

Porównanie parametrów

ModelOcenaProcesorEkranWagaCena odAkcja
01. HP ProBook 445 G11 (Ryzen 7 7735U) 8,7/10Ryzen 7 7735U14" WUXGA matowy1,39 kgok. 3529–4199 zł Zobacz
02. Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 129,0/10Core Ultra 7 155U14" WUXGA 400 nit~1,08 kgok. 7999 zł Zobacz
03. Lenovo ThinkPad E14 Gen 68,4/10Core Ultra 5 125U14" WUXGA matowy1,44 kgok. 4600–5300 zł Zobacz
04. Lenovo ThinkPad E16 Gen 38,3/10Core Ultra 7 255H16" WUXGA matowy~1,7 kgok. 4599 zł Zobacz
05. HP EliteBook 840 G11 (Ultra 7 155H)8,6/10Core Ultra 7 155H14" WUXGA matowy~1,41 kgok. 5950–6699 zł Zobacz
06. ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304MA)8,5/10Core Ultra 7 155U13,3" OLED 3K1,00 kgok. 4099–4699 zł Zobacz
07. Lenovo Yoga 7 2-in-1 (Gen 10)8,2/10Core Ultra 5 226V14" OLED dotyk~1,49 kgok. 4700–7800 zł (zależnie od konfiguracji) Zobacz

Dobry laptop do pracy to nie ten z najwyższym wynikiem w benchmarku, lecz ten, który nie zawodzi przez osiem godzin dziennie przez kilka lat. Liczą się wygodna klawiatura, czytelny ekran, który nie męczy oczu, czas pracy na baterii pozwalający zapomnieć o ładowarce oraz komplet złączy i zabezpieczeń. W tym rankingu zebraliśmy 7 modeli do różnych stylów pracy - od biura, przez pracę mobilną, po zadania kreatywne.

Jeśli dopiero zaczynasz wybór, przeczytaj najpierw krótki poradnik poniżej - wyjaśniamy, czym różni się laptop biznesowy od zwykłego i na co realnie zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając laptop do pracy

Klawiatura i ekran - narzędzia, których używasz najwięcej

To dwa elementy, z którymi masz kontakt przez cały dzień, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Szukaj matowego ekranu w proporcji 16:10 (np. WUXGA 1920×1200) - matryca antyrefleksyjna nie odbija okna za plecami, a format 16:10 daje więcej miejsca w pionie na dokumenty i arkusze. Celuj w jasność co najmniej 300 nitów, a jeśli pracujesz przy oknie - 400 nitów i więcej. Klawiatura to domena laptopów biznesowych: serie ThinkPad i EliteBook od lat wyznaczają standard wygody pisania. Jak dobrać matrycę pod wielogodzinną pracę, tłumaczymy w poradniku jaki ekran do pracy biurowej.

Procesor i pamięć RAM

Do pracy biurowej, przeglądania i wideokonferencji w zupełności wystarczą energooszczędne układy Intel Core Ultra 5/7 (seria U) lub AMD Ryzen 7 - są ciche i dają długi czas pracy na baterii. Jeśli pracujesz z dużymi plikami, maszynami wirtualnymi czy obróbką, wybierz mocniejszy procesor serii H (jak Core Ultra 7 155H). Pamięci RAM nie schodź poniżej 16 GB; przy pracy z danymi rozważ 32 GB. Uwaga: w smukłych ultrabookach pamięć bywa wlutowana na stałe - wtedy kup od razu docelową ilość. Modele z serii ThinkPad E i EliteBook 840 pozwalają ją rozbudować nawet do 64 GB.

Bateria, waga i złącza

Dla pracy mobilnej kluczowe są waga i czas pracy na baterii. Najlżejsze ultrabooki ważą około kilograma (ASUS Zenbook S 13, ThinkPad X1 Carbon), a najlepsze konstrukcje biznesowe wytrzymują na baterii cały dzień roboczy. Zwróć uwagę na komplet złączy: USB-C/Thunderbolt do ładowania i monitorów, USB-A do starszych akcesoriów, HDMI do projektora, a jeśli pracujesz w biurze ze stałym łączem - gniazdo RJ-45 (LAN), którego brakuje w najsmuklejszych modelach. Jeśli pracujesz z domu, sprawdź też nasz poradnik laptop do pracy zdalnej - na co zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo i klasa sprzętu

Laptop do pracy powinien mieć czytnik linii papilarnych lub kamerę na podczerwień (Windows Hello), moduł TPM 2.0 oraz system Windows 11 Pro (a nie Home) - wersja Pro daje szyfrowanie BitLocker i obsługę domeny firmowej. Laptopy biznesowe dorzucają pakiety zabezpieczeń (HP Wolf Security, Lenovo ThinkShield) i normę wytrzymałości MIL-STD 810H.

Laptop biznesowy czy zwykły - czym się różnią?

Laptopy „biznesowe” (ThinkPad, EliteBook, Latitude, ExpertBook) kosztują nieco więcej niż konsumenckie odpowiedniki o podobnej specyfikacji - ale płacisz za rzeczy, których nie widać w tabelce: 3-letnią gwarancję z serwisem on-site (technik przyjeżdża do Ciebie, zamiast wysyłki sprzętu na tygodnie), wzmocnioną obudowę, lepszą klawiaturę, komplet zabezpieczeń i przemyślane złącza. Modele premium-konsumenckie (Dell XPS, ASUS Zenbook, LG gram) wygrywają z kolei designem, ekranami OLED i wagą, ale oferują zwykle roczną gwarancję bez serwisu u klienta. Dla osoby pracującej solo dobry ultrabook konsumencki w zupełności wystarczy; dla firmy zarządzającej flotą sprzętu klasa biznesowa szybko się zwraca. Rozwijamy to w osobnym poradniku: laptop biznesowy czy zwykły - czy warto dopłacić.

Czego nie obiecujemy

Oceny i rekomendacje opieramy na specyfikacji, niezależnych testach, opiniach użytkowników i naszym wieloletnim doświadczeniu - sprzętem komputerowym zajmujemy się profesjonalnie od 2002 roku. Ceny podajemy orientacyjnie (stan: czerwiec 2026) i wahają się one z promocjami, dlatego przed zakupem warto sprawdzić aktualną ofertę w sklepach. Wybór najlepszego laptopa zależy od Twojego stylu pracy - dlatego zamiast jednego „zwycięzcy” wskazujemy najlepszy model do konkretnej roli. Jeśli szukasz tańszej alternatywy, zajrzyj do rankingu laptopów do 3000 zł, a po klasę biznesową za ułamek ceny - do przewodnika po laptopach poleasingowych.

Ranking - pozycja po pozycji

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12
02 FLAGOWY / DO MOBILNEJ PRACY Najlepszy do pracy w terenie

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12

9,0 /10

Wzorzec ultrabooka biznesowego dla osób pracujących w trasie: ok. 1,08 kg (wg specyfikacji), sztywna obudowa i klawiatura, która nadal wyznacza standard w klasie 14 cali. Uwaga na warianty: recenzja Notebookcheck dotyczy konfiguracji z Core Ultra 7 155H, 32 GB LPDDR5x 6400 MHz i panelem OLED 2880x1800 120 Hz, a nasza karta opisuje energooszczędny Core Ultra 7 155U z matowym ekranem WUXGA IPS. Wyniki wydajności, czasy pracy i pomiary panelu OLED z tamtej recenzji tej karty nie dotyczą. Wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 7 155H) odświeżona obudowa G12 jest lżejsza o ok. 100 g od G11, a rozbudowa ogranicza się do dysku M.2 2280, bo RAM i WLAN są wlutowane. Dla wariantu 155U brak niezależnych pomiarów (portal nie wykonuje testów fizycznych), dlatego jasność 400 nitów i 100% sRGB podajemy wg specyfikacji producenta.

Procesor Intel Core Ultra 7 155U (vPro)
Pamięć RAM 32 GB LPDDR5x (lutowana)
Dysk 1 TB SSD (M.2 2280 PCIe)
Ekran 14" WUXGA IPS 400 nitów, 100% sRGB (wg specyfikacji), matowy, 16:10
Waga ~1,08 kg
Cena orient. ok. 7999–8499 zł

Plusy

  • Tylko ~1,08 kg (wg specyfikacji); wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 7 155H) ok. 100 g mniej niż w poprzedniej generacji (G11)
  • Legendarna, wygodna klawiatura ThinkPada i większy klikpad (12 x 5,7 cm wg Notebookcheck, wariant Core Ultra 7 155H)
  • 32 GB RAM i 1 TB SSD już w zestawie
  • vPro, TPM 2.0, czytnik linii papilarnych, IR i fizyczna zaślepka kamery; łatwy serwis, bo spód trzyma tylko cztery śruby krzyżakowe (wg Notebookcheck, wariant Core Ultra 7 155H)

Minusy

  • Wysoka cena (segment premium)
  • Pamięć i WLAN wlutowane, do rozbudowy tylko SSD (M.2 2280)
  • Brak gniazda LAN (RJ-45); wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 7 155H) brak czytnika kart SD, a ładowanie możliwe wyłącznie z lewej krawędzi
  • Rocznik 2024, kamera nadal 2 MP bez opcji wyższej rozdzielczości (wg Notebookcheck, wariant Core Ultra 7 155H); brak niezależnych pomiarów dla wariantu 155U
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

Lenovo ThinkPad E14 Gen 6
03 BEZPIECZNY WYBÓR FIRMOWY

Lenovo ThinkPad E14 Gen 6

8,4 /10

Klasyczny „firmowy” ThinkPad dla osób ceniących przewidywalność: dobra klawiatura, obudowa z plastiku i anodowanego aluminium (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS) oraz pamięć rozszerzalna dzięki dwóm slotom SODIMM. Recenzja Notebookcheck dotyczy wariantu AMD (Ryzen 7 7735HS), więc jej pomiary CPU/GPU, baterii i emisji nie odnoszą się do tej karty z Core Ultra 5 125U. Przeniesiono z niej tylko wnioski konstrukcyjne: wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen 7 7735HS) obok fabrycznego dysku M.2-2242 jest wolny slot M.2-2280, czego nie oferuje nawet droższa seria T, a w odróżnieniu od wersji AMD wariant Intel ma złącza USB4/Thunderbolt. Słabym punktem pozostaje tani panel: bazowy ekran ma 45% NTSC wg specyfikacji, a wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen 7 7735HS) pokrywa 56,7% sRGB przy średniej jasności 343 cd/m².

Procesor Intel Core Ultra 5 125U
Pamięć RAM 16 GB DDR5-5600 (2 sloty SODIMM, rozszerzalne)
Dysk 512 GB SSD (M.2-2242; dodatkowy wolny slot M.2-2280)
Ekran 14" WUXGA (1920×1200) IPS matowy, 16:10, 60 Hz
Waga 1,44 kg
Cena orient. ok. 4600–5300 zł

Plusy

  • Wysoka rozszerzalność: 2 sloty SODIMM i wolny slot M.2-2280, a nawet karta Wi-Fi nie jest wlutowana (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS)
  • Dobra klawiatura ThinkPada (skok 1,5 mm, podświetlenie 2-stopniowe) i TrackPoint z osobnymi przyciskami (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS)
  • Komplet złączy biurowych: 2× USB-A, HDMI i RJ-45 (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS); wariant Intel ma dodatkowo USB4/Thunderbolt, którego brakuje wersji AMD (wg Notebookcheck)
  • Matowy ekran 16:10 wygodny do dokumentów, czytnik linii papilarnych, a w wybranych konfiguracjach kamera IR do Windows Hello (wg specyfikacji)

Minusy

  • Core Ultra 5 125U to układ oszczędny (15 W wg specyfikacji), bez zapasu mocy do cięższych zadań; brak niezależnych pomiarów dla tego wariantu
  • Bazowy ekran 45% NTSC wg specyfikacji (56,7% sRGB przy średniej jasności 343 cd/m² wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS) - słaby do pracy z kolorem
  • Bateria nie jest CRU, a klawiatura jest znitowana z podpórką dłoni, co utrudnia naprawę (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS)
  • Jedna z cięższych 14-calowych konstrukcji ThinkPad, brak czytnika kart SD i tylko rok gwarancji w standardzie (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 7 7735HS)
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

Lenovo ThinkPad E16 Gen 3
04 DUŻY EKRAN 16" + NUMPAD Najlepszy do arkuszy

Lenovo ThinkPad E16 Gen 3

8,3 /10

Laptop do pracy z liczbami i tabelami: duży ekran 16" w proporcji 16:10, pełna klawiatura i blok numeryczny. Karta opisuje wariant z Core Ultra 7 255H, a Notebookcheck testował egzemplarz z Core Ultra 5 225U, więc pomiary wydajności, emisji i czasu pracy nie dotyczą wprost tej konfiguracji (brak niezależnych pomiarów dla wariantu 255H). Wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U) obudowa trzeciej generacji jest w całości aluminiowa, smuklejsza i lżejsza niż wcześniej (1,7 kg), a stabilność jest dobra, choć zawiasy są nieco za lekkie; iGPU tego wariantu jest słabe, a Notebookcheck zaznacza, że szybsze opcje procesora (w tym Core Ultra 7 255H) mają znacznie szybszą grafikę zintegrowaną. Z rozbudowy wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U): Thunderbolt 4, gigabitowy RJ-45, dwa sloty RAM (do 128 GB) i dwa sloty SSD (2242 + 2280) oraz łatwy dostęp do wnętrza.

Procesor Intel Core Ultra 7 255H (wg specyfikacji; tańsze warianty Arrow Lake i AMD)
Pamięć RAM 16 GB DDR5 (do 128 GB, 2× SODIMM)
Dysk 512 GB SSD (2 sloty M.2: 2242 + 2280)
Ekran 16" WUXGA IPS matowy, 16:10 (opcja WQHD 2560×1600 120 Hz z VRR)
Waga ~1,7 kg
Cena orient. ok. 4599–5249 zł

Plusy

  • Duży, matowy ekran 16" w proporcji 16:10 - realny komfort przy arkuszach i długich dokumentach
  • Opcjonalny panel WQHD 120 Hz z VRR i pełnym pokryciem sRGB; wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U) bardzo dobra jakość obrazu, 446 cd/m² w centrum, kontrast 1352:1, ColorChecker dE 1,5 i brak PWM
  • Bardzo dobra rozbudowa: 2 sloty RAM (do 128 GB) i 2 sloty SSD (2242 + 2280), łatwy demontaż spodu i wymienna bateria - wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U)
  • Thunderbolt 4 oraz gigabitowy RJ-45; aluminiowa, smuklejsza obudowa, a czasy pracy na baterii wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U) są bardzo dobre

Minusy

  • Waga ~1,7 kg - to laptop bardziej biurkowy niż mobilny
  • Bazowy ekran 300 nitów i 60 Hz (wg specyfikacji) - do pracy z kolorem warto dopłacić do panelu WQHD 400 nitów z pełnym sRGB
  • Wg Notebookcheck (wariant Core Ultra 5 225U) niska wydajność iGPU - do gier lepszy mocniejszy procesor z szybszą grafiką zintegrowaną
  • Powierzchnie łatwo zbierają odciski palców, zawiasy lekko się chwieją, a środek klawiatury delikatnie się ugina (wg Notebookcheck, wariant Core Ultra 5 225U); brak czytnika kart pamięci
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

HP EliteBook 840 G11 (Ultra 7 155H)
05 PROFESJONALNY Z ROZBUDOWĄ RAM

HP EliteBook 840 G11 (Ultra 7 155H)

8,6 /10

Biznesowy 14-calowiec, który łączy procesor serii H z pamięcią rozszerzalną do 64 GB (2× SODIMM). W tej klasie to rzadkie połączenie. Do tego pakiet zabezpieczeń HP Wolf Security i obudowa zgodna z MIL-STD 810H (wg specyfikacji). Uwaga na wariant: kolekcja Notebookcheck dla tej rodziny opisuje wersję z Core Ultra 7 155U (wg Notebookcheck, wariant Ultra 7 155U: Meteor Lake, 12 rdzeni/14 wątków, moc bazowa 15 W i turbo do 57 W). To inny, oszczędniejszy SKU, więc jego charakterystyka wydajności i czasu pracy nie przenosi się na konfigurację z Ultra 7 155H. Brak niezależnych pomiarów dla wariantu 155H. Parametry podano wg specyfikacji producenta, a cenę orientacyjnie (sygnał cenowy z listingu Allegro ma niską pewność).

Procesor Intel Core Ultra 7 155H (16 rdz./22 wątk.) - wg specyfikacji
Pamięć RAM 32 GB DDR5-5600 (do 64 GB, 2× SODIMM)
Dysk 1 TB SSD
Ekran 14" WUXGA IPS matowy 16:10 (warianty 400/1000 nit, wg specyfikacji)
Waga ~1,41 kg
Cena orient. ok. 5950–6699 zł

Plusy

  • Rozbudowywalny RAM do 64 GB - rzadkość w tej klasie
  • Mocny 16-rdzeniowy procesor H-series (wg specyfikacji)
  • HP Wolf Security, TPM 2.0, czytnik linii pap., kamera IR 5 MP
  • 2× Thunderbolt 4, szybkie ładowanie, MIL-STD 810H

Minusy

  • Cięższy i grubszy niż X1 Carbon
  • Układ H z natury grzeje się i pracuje głośniej niż wersje U
  • Brak gniazda LAN
  • Brak niezależnych pomiarów Notebookcheck dla wariantu z Ultra 7 155H - dostępny materiał dotyczy wersji 155U
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304MA)
06 ULTRALEKKI - 1 KG Najlżejszy

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304MA)

8,5 /10

Wybór dla osób, dla których liczy się każdy gram. Około kilograma masy wg specyfikacji i panel OLED 3K to w tej klasie rzadkie połączenie. Dostępna recenzja Notebookcheck dotyczy wariantu z Intel Core i7-1355U, czyli innego SKU niż opisywany tu Core Ultra 7 155U. Pomiary wydajności, temperatur i czasu pracy nie odnoszą się więc wprost do tej karty - brak niezależnych pomiarów dla tego wariantu. Wg Notebookcheck (wariant i7-1355U) panel osiągał 361 cd/m² w SDR i do 589 cd/m² w HDR, 100% sRGB oraz 99,7% Display-P3, przy bardzo dobrej kalibracji (ColorChecker dE 1,2); recenzenci NBC wytknęli temu wariantowi także hałaśliwe wentylatory. To premium-konsumencki ultrabook do pracy mobilnej, nie maszyna do ciężkich obliczeń.

Procesor Intel Core Ultra 7 155U
Pamięć RAM 32 GB LPDDR5X (lutowana)
Dysk 1 TB SSD M.2 2280 (wymienny)
Ekran 13,3" OLED 3K 2880×1800, 60 Hz, 16:10, HDR ~600 nitów wg specyfikacji
Waga 1,00 kg
Cena orient. ok. 4099–4699 zł

Plusy

  • Około 1 kg wg specyfikacji - najlżejszy w zestawieniu (wg Notebookcheck wariant i7-1355U ważył 1,048 kg na wadze redakcji NBC)
  • Znakomity panel OLED 3K - wg Notebookcheck (wariant i7-1355U) 100% sRGB, 99,7% Display-P3, ColorChecker dE 1,2 i bardzo szybki czas reakcji 1,6 ms (czerń–biel)
  • 32 GB RAM i 1 TB SSD wg specyfikacji; dysk M.2 2280 wymienny po zdjęciu spodu (śruby Torx T5) wg Notebookcheck (wariant i7-1355U)
  • Wg Notebookcheck (wariant i7-1355U): aluminiowy korpus z powłoką plasma ceramic odporną na odciski, 2× Thunderbolt 4, USB-A, pełnowymiarowy HDMI i kamera Full HD z IR (Windows Hello)

Minusy

  • Wg Notebookcheck (wariant i7-1355U) podświetlenia klawiatury nie da się włączać automatycznie czujnikiem jasności, skok klawiszy skrócono do 1,1 mm, a czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania usunięto
  • Hałaśliwe wentylatory wskazane przez Notebookcheck (wariant i7-1355U)
  • PWM o niskiej częstotliwości 240 Hz przy jasności 57% i niższej (≤88 cd/m²) wg Notebookcheck (wariant i7-1355U) - może męczyć wrażliwe oczy
  • Procesor serii U - do biura, nie do ciężkich zadań; pamięć lutowana, więc rozbudowa RAM nie jest możliwa
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

Lenovo Yoga 7 2-in-1 (Gen 10)
07 KONWERTOWALNY 2-W-1 Z rysikiem w zestawie

Lenovo Yoga 7 2-in-1 (Gen 10)

8,2 /10

Konwertowalny 14-calowiec 16:10 z zawiasem 360° i rysikiem w zestawie, przeznaczony dla osób, które robią odręczne notatki i prowadzą prezentacje. Karta opisuje wariant z Intel Core Ultra 5 226V (Lunar Lake, Copilot+) i ekranem 14" OLED wg specyfikacji producenta. Dostępna recenzja Notebookcheck dotyczy innego SKU, czyli modelu 14AHP9 (Gen 9) z AMD Ryzen 5 8640HS, więc jej wyniki wydajności nie odnoszą się do tej konfiguracji, a dla wariantu Core Ultra 5 226V brak niezależnych pomiarów. Wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen 5 8640HS) obudowa jest metalowa i stabilna, a złącza obejmują USB 4 i HDMI 2.1. Panel OLED w tamtym wariancie pokrywa 99,9% DCI-P3 przy jasności ok. 354 cd/m². Ceny w PL mocno różnią się między konfiguracjami, dlatego widełki są orientacyjne.

Procesor Intel Core Ultra 5 226V (Copilot+ PC) - wg specyfikacji
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5X (lutowana)
Dysk 1 TB SSD
Ekran 14" OLED dotykowy 1920×1200, zawias 360°, 16:10
Waga ~1,49 kg (wg specyfikacji)
Cena orient. ok. 4700–7800 zł zależnie od konfiguracji

Plusy

  • Zawias 360° i dotykowy ekran OLED - laptop i tablet w jednym
  • Rysik Lenovo Yoga Pen oraz etui w zestawie
  • Panel OLED z bardzo szeroką gamą barw (100% sRGB, 99,9% DCI-P3), kontrastem 179000:1 i czasem reakcji 1,4 ms (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 5 8640HS)
  • Złącza z USB 4, HDMI 2.1 i czytnikiem microSD, podświetlana klawiatura i gładzik 12 × 7,5 cm (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 5 8640HS); procesor Lunar Lake z NPU (Copilot+ PC, wg specyfikacji)

Minusy

  • Pamięć RAM wlutowana - docelową konfigurację trzeba wybrać od razu
  • Jasność panelu ok. 354 cd/m² - raczej do pracy we wnętrzach (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 5 8640HS)
  • Migotanie PWM 240 Hz przy jasności ≤90% może przeszkadzać osobom wrażliwym (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 5 8640HS)
  • Ograniczona rozbudowa: tylko jeden slot M.2-2242 na dysk, a błyszczący ekran dotykowy łapie odciski (wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen 5 8640HS); brak niezależnych pomiarów dla wariantu Core Ultra 5 226V
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.