Ranking • 2026 • zaktualizowano 22.06.2026

Najlepszy laptop do 4000 zł (2026) - ranking 7 modeli

Wybraliśmy najlepsze laptopy do 4000 zł w 2026 roku - to półka, w której za dopłatę do budżetu 3000 zł dostajesz realnie lepsze doświadczenie: ekran OLED, nowszy procesor z NPU, metalową obudowę albo lekką dedykowaną grafikę. Oceniamy na bazie specyfikacji, niezależnych testów i opinii, a nie własnych pomiarów. Oto modele, które dają najwięcej w tym progu.

Autor: Redakcja Laptops.pl Aktualizacja: 22.06.2026 Jak oceniamy?
Ilustracja: nowoczesny laptop OLED w budżecie do 4000 zł

Jak oceniamy

Ranking budujemy na bazie specyfikacji technicznej, niezależnych benchmarków i realnych opinii użytkowników, filtrując je przez nasze wieloletnie doświadczenie - sprzętem komputerowym zajmujemy się od 2002 roku. Punktujemy wydajność, kulturę pracy chłodzenia, jakość ekranu, czas pracy na baterii oraz stosunek ceny do możliwości. Szczegóły metodyki opisaliśmy na stronie Jak oceniamy.

Porównanie parametrów

ModelOcenaProcesorGrafikaEkranCena odAkcja
01. ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405CA) 8,7/10Core Ultra 5 225HIntel Arc (iGPU)14" OLED 1920×1200ok. 3447–3700 zł Zobacz
02. Lenovo Yoga Slim 7 14 (Lunar Lake)8,6/10Core Ultra 5 226VIntel Arc 130V (iGPU)14" WUXGA 1920×1200ok. 3499–3799 zł Zobacz
03. ASUS Vivobook S 15 OLED (M5506NA)8,4/10Ryzen 5 7535HSRadeon 660M (iGPU)15,6" OLED 2880×1620 120 Hzok. 2799–3399 zł Zobacz
04. MSI Cyborg 15 A13VE (i5-13420H, RTX 4050)8,0/10i5-13420HRTX 4050 6 GB15,6" FHD 144 Hzok. 3399–4799 zł Zobacz
05. Lenovo ThinkBook 16 G7 ARP8,2/10Ryzen 5 7535HSRadeon 660M (iGPU)16" WUXGA IPSok. 3400–5100 zł Zobacz
06. HP OmniBook 5 Flip x360 148,0/10Core 5 120UiGPU zintegrowane14" 2K OLED dotykok. 2979–3200 zł Zobacz
07. Lenovo Yoga Slim 7 14AKP10 (Ryzen AI)8,3/10Ryzen AI 5 340Radeon 840M (iGPU)14" OLED 2,8K 120 Hzok. 3700–4100 zł Zobacz

Budżet do 4000 zł to półka, w której laptop przestaje być „wystarczający”, a zaczyna być przyjemny w codziennym użyciu. Za dopłatę około 1000 zł względem progu do 3000 zł nie kupujesz przede wszystkim większej mocy biurowej - tę zapewnia już tańszy sprzęt - lecz jakość doświadczenia: kontrastowy ekran OLED, lżejszą i sztywniejszą metalową obudowę, dłuższą baterię oraz nowsze procesory z układem NPU. Alternatywnie możesz tę dopłatę przeznaczyć na dedykowaną grafikę RTX 4050 do gier.

Poniższy ranking porównuje 7 modeli o różnych rolach - od uniwersalnego ultrabooka OLED, przez najlżejszy 2w1, po lekki gaming. Jeśli wahasz się między progami, zacznij od sekcji „3000 vs 4000 zł - za co realnie dopłacasz”.

3000 vs 4000 zł - za co realnie dopłacasz

To najważniejsze pytanie w tej cenie. Jeśli potrzebujesz po prostu sprawnego laptopa do nauki, biura i internetu, budżet do 3000 zł w zupełności wystarczy - i wtedy lepiej go nie przepłacać (mamy osobny ranking laptopów do 3000 zł). Dopłata do 4000 zł ma sens, gdy zależy Ci na konkretnych rzeczach:

  • Ekran OLED - głęboka czerń, nasycone, kalibrowane kolory i mniejsze zmęczenie oczu. W okolicach 3000 zł to wyjątek; w przedziale 3500–4000 zł staje się standardem ultrabooka.
  • Nowszy procesor z NPU - Intel Core Ultra (Lunar/Arrow Lake) lub AMD Ryzen AI zamiast starszych Core i5 / Ryzen 5. Oznacza lepszą efektywność energetyczną i gotowość na lokalne funkcje AI (Copilot+).
  • Metalowa obudowa i lekkość - magnez lub aluminium zamiast cienkiego tworzywa, masa około 1,2 kg i proporcje ekranu 16:10.
  • Dłuższa bateria i jaśniejszy ekran - realnie 8–12 godzin pracy i jasność 400+ nitów, czytelna także na zewnątrz.
  • Albo lekka dedykowana grafika - w wariancie gamingowym RTX 4050 i ekran 144 Hz zamiast układu zintegrowanego.

Krótko: za 3000 zł kupujesz narzędzie, za 4000 zł - komfort (OLED, metal, bateria) albo grafikę do gier. Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest Ci potrzebna, zostań przy niższym progu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając laptop do 4000 zł

Ekran - tu najczęściej idzie dopłata

W tym budżecie warto celować w OLED (kontrast i kolory) lub przynajmniej dobry panel IPS o jasności 300+ nitów. Zwróć uwagę na proporcje 16:10 (np. 1920×1200), które dają więcej miejsca w pionie do pracy z dokumentami, oraz na odświeżanie - 120 Hz na ultrabooku to płynniejszy obraz, a 144 Hz na laptopie do gier to już realna przewaga w rozgrywce.

Procesor i NPU

Standardem na 2026 rok są tu układy Intel Core Ultra oraz AMD Ryzen AI / Ryzen 7. Do biura i nauki różnice między nimi są niewielkie; jeśli liczy się czas pracy na baterii, dobrym wyborem są energooszczędne platformy (np. Intel Lunar Lake). Do multitaskingu i lekkiej obróbki postaw na układ 8-rdzeniowy (np. Ryzen AI 5 340 albo Ryzen 7).

Pamięć, dysk i grafika

Szesnaście gigabajtów RAM to wygodny standard tej półki - części modeli nie rozbudujesz (pamięć lutowana), więc jeśli planujesz cięższe zadania, rozważ wariant z 32 GB. Dysk to SSD NVMe, najlepiej 512 GB lub 1 TB. Grafika w większości ultrabooków pozostaje zintegrowana (Intel Arc, AMD Radeon) - wystarczy do pracy, multimediów i bardzo lekkich gier. Jeśli chcesz realnie pograć, wybierz model z dedykowaną RTX 4050, świadomie godząc się na większą wagę i krótszą baterię.

Obudowa, waga i bateria

W tym progu możesz wymagać metalu, kultury wykonania i masy w okolicach 1,2–1,5 kg. Jeśli dużo pracujesz w terenie, patrz na pojemność baterii (Wh) i realne testy czasu pracy - to obszar, w którym dobrze wydane 4000 zł naprawdę robi różnicę względem taniego laptopa.

Czego (nadal) nie oczekiwać w budżecie do 4000 zł

Bądźmy szczerzy: za te pieniądze nie kupisz laptopa do wymagających gier w wysokich detalach (to półka 5000 zł i wyżej) ani stacji roboczej do ciężkiego renderowania. Dedykowana grafika w tym progu to RTX 4050 - świetna do 1080p, ale nie do 4K. Ceny podajemy orientacyjnie (stan: czerwiec 2026) i przed zakupem warto sprawdzić aktualną ofertę oraz dokładny kod konfiguracji - ten sam model bywa sprzedawany w wariantach różniących się ekranem, pamięcią i ceną.

Ranking - pozycja po pozycji

Lenovo Yoga Slim 7 14 (Lunar Lake)
02 NAJDŁUŻSZA BATERIA Najlepsza bateria

Lenovo Yoga Slim 7 14 (Lunar Lake)

8,6 /10

Karta opisuje wariant Intel Lunar Lake (Core Ultra 5 226V, Arc 130V, 16 GB LPDDR5X) z ekranem WUXGA 1920×1200 wg specyfikacji, czyli platformę nastawioną na niskie zużycie energii i lekką obudowę. Recenzja Notebookcheck dotyczy innego SKU (wariant AMD Ryzen AI 7 350, Radeon 860M, OLED 2880×1800 120 Hz), więc jej wyniki CPU/GPU oraz pomiary ekranu i baterii nie odnoszą się do tej konfiguracji. Wg Notebookcheck układ AMD wyraźnie wyprzedzał chipy Lunar Lake w zadaniach wielowątkowych, a w najoszczędniejszym profilu dorównywał im wydajnością. Wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen AI 7 350) obudowa jest aluminiowa i lekka (1,22 kg), oferuje USB-C 4.0, USB-A, HDMI i Wi-Fi 7, ale testowy egzemplarz skrzypiał przy ruchu pokrywy, a zawiasy były zbyt luźne. Dla wariantu Intel z matrycą WUXGA brak niezależnych pomiarów jasności i czasu pracy - portal nie wykonuje testów fizycznych.

Procesor Intel Core Ultra 5 226V (Lunar Lake, NPU) - wg specyfikacji
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5X (lutowana)
Dysk 512 GB SSD M.2 (w wariancie AMD Ryzen AI 7 350 format M.2 2242 wg Notebookcheck)
Ekran 14" WUXGA 1920×1200 (wg specyfikacji; wariant OLED 2880×1800 120 Hz to inny SKU)
Waga ~1,2 kg
Cena orient. ok. 3499–3799 zł

Plusy

  • Platforma Lunar Lake nastawiona na długi czas pracy i niskie zużycie energii (wg specyfikacji producenta)
  • Lekka i kompaktowa obudowa ~1,2 kg (1,22 kg wg Notebookcheck, wariant AMD Ryzen AI 7 350); zasilacz 65 W o wadze 188 g
  • Nowoczesna łączność: USB-C 4.0, USB-A, HDMI, Wi-Fi 7 oraz NPU (Copilot+) wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen AI 7 350)
  • Wygodna klawiatura ze skokiem 1,5 mm i duży, precyzyjny ClickPad wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen AI 7 350)

Minusy

  • RAM lutowany - 16 GB na stałe, bez możliwości rozbudowy
  • Grafika zintegrowana (Intel Arc 130V) - bez zapasu do gier AAA
  • Wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen AI 7 350) skrzypiąca pokrywa i zbyt luźne zawiasy obniżają wrażenie jakości wykonania
  • Brak czytnika kart wg Notebookcheck (wariant AMD Ryzen AI 7 350); dla wariantu Intel z ekranem WUXGA brak niezależnych pomiarów jasności i czasu pracy
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

ASUS Vivobook S 15 OLED (M5506NA)
03 NAJWIĘKSZY EKRAN Największy OLED

ASUS Vivobook S 15 OLED (M5506NA)

8,4 /10

Duży ekran w rozsądnym budżecie: 15,6" OLED 2880×1620 przy 120 Hz i dysk 1 TB (wg specyfikacji). Uwaga: recenzja Notebookcheck dotyczy innego wariantu (Snapdragon X Elite X1E-78-100), więc jej pomiary wydajności, czasu pracy i kultury pracy nie odnoszą się do tej wersji z AMD Ryzen 5 7535HS; brak niezależnych pomiarów wydajności i baterii dla tego wariantu. Notebookcheck zaznacza, że ekran nie zmienił się względem wcześniejszych modeli AMD/Intel; dla tego panelu (wspólnego dla wariantów Vivobook S 15 OLED, pomiar na egzemplarzu ze Snapdragonem) serwis podaje 99,9% sRGB, 98,7% Display P3, Greyscale dE2000 1,2, kontrast 18900:1 i jasność ok. 379 cd/m² (do 608 cd/m² w HDR na małych fragmentach obrazu). Sensowny wybór dla osób ceniących dużą, wierną kolorystycznie powierzchnię roboczą, o ile nie zależy im na wydajnej grafice.

Procesor AMD Ryzen 5 7535HS (6/12)
Pamięć RAM 16 GB
Dysk 1 TB SSD
Ekran 15,6" OLED 2880×1620, 120 Hz
Waga ~1,5 kg
Cena orient. ok. 2799–3399 zł

Plusy

  • Duży OLED 2880×1620 120 Hz. Wg Notebookcheck (panel wspólny dla wariantów Vivobook S 15 OLED, pomiar na wariancie Snapdragon X Elite): 99,9% sRGB, 98,7% Display P3, Greyscale dE2000 1,2 i kontrast 18900:1
  • Bardzo szybkie czasy reakcji panelu OLED: 0,67 ms black/white wg Notebookcheck (panel wspólny dla wariantów, pomiar na wariancie Snapdragon X Elite)
  • Pojemny dysk 1 TB (wg specyfikacji); wg Notebookcheck (wariant Snapdragon X Elite X1E-78-100) SSD M.2-2280 jest wymienny
  • Wygodna klawiatura z blokiem numerycznym, duży clickpad 13 × 8,5 cm i solidna aluminiowa obudowa, wg Notebookcheck (wariant Snapdragon X Elite X1E-78-100)

Minusy

  • Grafika zintegrowana (Radeon 660M) bez zapasu do gier i cięższej pracy na GPU
  • Cięższy (~1,5 kg) od ultrabooków 14"
  • RAM wlutowany: wg Notebookcheck (wariant Snapdragon X Elite X1E-78-100) wymienić można tylko SSD, baterię i wentylatory
  • Wolny czytnik microSD: ok. 28,6 MB/s przy kopiowaniu zdjęć wg Notebookcheck (wariant Snapdragon X Elite X1E-78-100)
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

MSI Cyborg 15 A13VE (i5-13420H, RTX 4050)
04 GAMING W BUDŻECIE Jedyny z dedykowaną grafiką

MSI Cyborg 15 A13VE (i5-13420H, RTX 4050)

8,0 /10

Jedyny laptop w tym zestawieniu z dedykowaną kartą graficzną. RTX 4050 z generatorem klatek DLSS 3 pozwala grać na ekranie FHD i przyspiesza pracę wspieraną przez GPU, np. montaż czy lokalne modele AI. Wg Notebookcheck RTX 4050 to układ klasy średniej na architekturze Ada Lovelace z 6 GB GDDR6 (szyna 96-bit) i konfigurowalnym TGP 35–115 W (z Dynamic Boost), który pozwala płynnie uruchamiać nowe, wymagające gry na średnich detalach. Strona Notebookcheck dla tego modelu opisuje wariant z Core i7-13620H, więc dane o CPU stamtąd nie dotyczą konfiguracji z i5-13420H, a dla tego wariantu brak niezależnych pomiarów. Smukła obudowa oznacza niższy realny limit mocy karty i cieńsze chłodzenie niż w grubszych laptopach gamingowych. Laptop bywa sprzedawany bez systemu, więc trzeba doliczyć koszt Windowsa.

Procesor Intel Core i5-13420H (8 rdz.)
Pamięć RAM 16 GB DDR5-5200
Dysk 512 GB SSD PCIe Gen4
Ekran 15,6" FHD IPS, 144 Hz
Waga 1,98 kg
Cena orient. ok. 3399–4799 zł (No OS)

Plusy

  • Najmocniejsza grafika w tej cenie: RTX 4050 z DLSS 3 Frame Generation
  • Wg Notebookcheck RTX 4050 (6 GB GDDR6, 96-bit, TGP 35–115 W) płynnie radzi sobie z nowymi grami na średnich detalach
  • 8-rdzeniowy Intel Core i5-13420H i pamięć DDR5-5200 wg specyfikacji
  • Lekki jak na konstrukcję gamingową (1,98 kg wg specyfikacji)

Minusy

  • Często sprzedawany bez systemu (trzeba doliczyć ok. 400–500 zł za Windowsa)
  • Smukła obudowa oznacza niższy limit mocy karty i cieńsze chłodzenie niż w grubszych laptopach gamingowych
  • Ekran FHD IPS bez wyróżnika kolorystycznego, dobry do gier, nie do pracy z grafiką
  • Brak niezależnych pomiarów dla wariantu z i5-13420H (materiał Notebookcheck dotyczy wersji z i7-13620H)
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

Lenovo ThinkBook 16 G7 ARP
05 BIZNESOWY 16"

Lenovo ThinkBook 16 G7 ARP

8,2 /10

Biznesowy laptop 16" w proporcjach 16:10, który wg Notebookcheck jest mocną propozycją cenową w swoim segmencie: ma solidną jakość wykonania i oceny w przedziale „dobrych”. Łączy AMD Ryzen 5 7535HS (sześć rdzeni Zen 3+, wg Notebookcheck taktowanie 3,3–4,55 GHz) z grafiką zintegrowaną Radeon 660M (RDNA2, 6 CU do 1,9 GHz) i 16 GB DDR5-4800. Rzadkim w tej klasie atutem jest rozbudowa: wg Notebookcheck dwa sloty RAM i obsługa dwóch dysków SSD, do tego Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6E i Windows 11 Pro. Głównym kompromisem pozostaje przenośność względem mniejszych modeli, a gry są wg Notebookcheck możliwe tylko na niskich ustawieniach i w niższych rozdzielczościach.

Procesor AMD Ryzen 5 7535HS (6/12)
Pamięć RAM 16 GB DDR5-4800
Dysk 512 GB SSD
Ekran 16" IPS 1920×1200, 16:10
Waga ~1,7 kg (wg specyfikacji)
Cena orient. ok. 3400–5100 zł

Plusy

  • Duży ekran 16" 16:10 (IPS, 1920×1200) do pracy i multitaskingu
  • Rzadka rozbudowa: dwa sloty RAM i obsługa dwóch SSD (wg Notebookcheck)
  • Solidna jakość wykonania (wg Notebookcheck)
  • Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6E i Windows 11 Pro w zestawie

Minusy

  • Ekran IPS, bez OLED
  • Grafika zintegrowana Radeon 660M - gry tylko na niskich ustawieniach i w niższych rozdzielczościach (wg Notebookcheck)
  • Przenośność słabsza niż w mniejszych modelach (wg Notebookcheck)
  • Brak niezależnych pomiarów jasności i czasu pracy dla tego wariantu
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

HP OmniBook 5 Flip x360 14
06 2W1 KONWERTOWALNY Jedyny 2w1

HP OmniBook 5 Flip x360 14

8,0 /10

Jedyny konwertowalny laptop w zestawieniu: zawias 360°, dotykowy ekran OLED 2K (wg specyfikacji) i tryb tabletu. Sprawdzi się u osób, które piszą, robią notatki lub szkicują i chcą energooszczędnej platformy z Intel Core 5 120U. Strona Notebookcheck dla serii OmniBook 5 to zbiór odnośników obejmujący wiele wariantów (Intel, AMD i Snapdragon). Wg Notebookcheck średnia ocen zewnętrznych recenzji wynosi 83% dla wersji Flip 14-fp0000 i 75% dla 14-fp0000TU, ale strona nie precyzuje konfiguracji CPU w tych recenzjach. Dla wariantu z Core 5 120U brak niezależnych pomiarów wydajności i czasu pracy.

Procesor Intel Core 5 120U (10 rdz.)
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5
Dysk 512 GB SSD
Ekran 14" 2K OLED dotykowy, zawias 360°
Waga ~1,4 kg (wg specyfikacji)
Cena orient. ok. 2979–3200 zł

Plusy

  • Konwertowalny 2w1 z zawiasem 360°: tryb laptopa, tabletu i namiotu
  • Dotykowy ekran OLED 14" 2K (wg specyfikacji)
  • Energooszczędny procesor z rodziny U, nastawiony na pracę biurową i mobilność (wg specyfikacji)
  • Mieści się w dolnej granicy budżetu, bywa dostępny poniżej 3000 zł

Minusy

  • Grafika zintegrowana: nie nadaje się do wymagających gier ani pracy 3D
  • Procesor z rodziny U nastawiony na energooszczędność, więc nie nadaje się do ciężkiego renderowania i długich kompilacji
  • Brak pióra w zestawie (zależnie od oferty)
  • Brak niezależnych pomiarów dla wariantu Intel Core 5 120U: strona Notebookcheck jest zbiorem odnośników do recenzji różnych wariantów serii i nie zawiera benchmarków tego SKU
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.

Lenovo Yoga Slim 7 14AKP10 (Ryzen AI)
07 MOC + NAJJAŚNIEJSZY OLED

Lenovo Yoga Slim 7 14AKP10 (Ryzen AI)

8,3 /10

Opisywany wariant ma procesor AMD Ryzen AI 5 340 (Zen 5, NPU 50 TOPS, Copilot+), 16 GB RAM i panel OLED 2,8K 120 Hz, do 1100 nit w trybie HDR wg specyfikacji. Notebookcheck recenzował mocniejszy wariant z Ryzen AI 7 350 i 32 GB RAM. Wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350) OLED daje bardzo dobrą jakość obrazu: średnio 484 cd/m² w SDR, niemal 1100 cd/m² w HDR przy małych fragmentach, 100% sRGB, 98,4% P3 i dE 2000 na poziomie 1,2 przy potwierdzonej fabrycznej kalibracji, a PWM 1200 Hz ma niską amplitudę. Ta sama recenzja (wariant Ryzen AI 7 350) wytyka jednak wyraźnie trzeszczącą obudowę i pokrywę, zbyt luźne zawiasy, mocno odbijający ekran i słabszy od konkurencji czas pracy na baterii; wynik 901 pkt w Cinebench 2024 Multi dotyczy wyłącznie Ryzen AI 7 350, a dla wariantu AI 5 340 brak niezależnych pomiarów.

Procesor AMD Ryzen AI 5 340 (6 rdz.: 3× Zen 5 + 3× Zen 5c / 12 wątk., NPU 50 TOPS)
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5x (lutowana)
Dysk 512 GB SSD (M.2-2242, wymienny)
Ekran 14" OLED PureSight 2,8K (2880×1800), 120 Hz, do 1100 nit HDR wg specyfikacji (wariant bazowy: WUXGA 400 nit)
Waga ~1,22 kg
Cena orient. ok. 3700–4100 zł

Plusy

  • 6-rdzeniowy CPU Zen 5 z NPU 50 TOPS - laptop w klasie Copilot+ ze wsparciem funkcji AI Microsoftu
  • Bardzo jasny OLED 2,8K 120 Hz (do 1100 nit HDR wg specyfikacji); wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350) 100% sRGB, 98,4% P3 i dE 2000 1,2
  • Lekki i kompaktowy (~1,22 kg) w aluminiowej obudowie; wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350) zasilacz 65 W waży 188 g
  • Nowoczesna łączność: USB-C 4.0, HDMI, Wi-Fi 7, Windows Hello (IR), eShutter i wygodna klawiatura o skoku 1,5 mm - wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350) moduł Wi-Fi 7 osiągał bardzo dobre i stabilne transfery

Minusy

  • RAM lutowany, bez możliwości rozbudowy; wymienny pozostaje tylko SSD M.2-2242 - wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350)
  • Trzeszcząca obudowa i pokrywa oraz zbyt luźne zawiasy egzemplarza testowego - wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350)
  • Mocno odbijający ekran, kłopotliwy w plenerze - wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350)
  • Jasny OLED skraca czas pracy na baterii względem konkurencji; brak czytnika kart pamięci - wg Notebookcheck (wariant Ryzen AI 7 350)
Gdzie kupić

Linki afiliacyjne - kupując przez nie wspierasz portal. Cena nie zmienia się dla Ciebie.