Zaczniemy od wyjaśnienia podstawowej różnicy pomiędzy laptopem używanym a poleasingowym.
Laptop używany to taki, który pracował jakiś okres czasu i następnie jest sprzedawany dalej. Laptop poleasingowy również był użytkowany jakiś czas (zwykle 3 lata bo tyle trwa okres leasingu w korporacjach), ale następnie trafił do profesjonalnej firmy zajmującej się przygotowywaniem laptopów do dalszej odsprzedaży. Tam został dokładnie sprawdzony, wyczyszczony, wymieniono elementy, które uległy zużyciu.
Następnie komputery poleasingowe są segregowane na podstawie tak zwanego „grade” czyli stopnia zużycia.
Komputery z grade A posiadają stan techniczny praktycznie taki, jak komputery nowe (posiadają jedynie delikatne ślady użytkowania). Laptopy z grade B posiadają uszkodzenia matryc (np. bad pixele lub odbarwienia), obudów, mogą zdarzyć się uszkodzone sektory na dyskach twardych czy niesprawne moduły RAM. Komputery z grade C to tak na prawdę elektrośmieci.
Kolejna kwestia to licencjonowanie oraz instalacja systemu operacyjnego na zregenerowanym komputerze. Znakomita większość laptopów poleasingowych pochodzi z importu. Licencja OEM Microsoftu nie pozwala na instalację polskiej wersji Windowsa na komputerze, który pochodzi z Niemiec czy Francji. Microsoft udostępnia specjalną licencję REFURBISHED, która w połączeniu z poprzednią licencją, pozwala na całkowicie legalną instalację polskiej wersji systemu Windows na komputerze poleasingowym.
Teraz kilka słów o sprzęcie, który oferujemy:
Zajmujemy się wyłącznie sprzedażą sprzętu poleasingowego. Nie skupujemy komputerów i nie odnawiamy ich na własną rękę – pozostawiamy to firmom, które zajmują się tym w pełni profesjonalnie.
Wszystkie nasze komputery posiadają „grade A” – nie sztuką jest sprzedać sprzęt, dla nas najważniejsze jest, by klient był zadowolony i wrócił do nas po kolejny komputer. Dlatego nie kupujemy sprzętów z grade B czy C i nie tworzymy „składaków”.
Co do oprogramowania – wielu sprzedawców posiada w swojej ofercie komputery z licencją OEM, jak napisaliśmy wyżej licencja ta, pochodząca z innego kraju nie pozwala na legalną instalację polskiej wersji Windowsa. Za legalność oprogramowania odpowiada użytkownik a nie sprzedawca, więc w przypadku kontroli narażają się Państwo na karę grzywny. Wszystkie nasze laptopy posiadają licencję REFURBISHED dla komputerów zregenerowanych, brązowo-pomarańczową naklejkę licencyjną oraz umieszczoną na dysku partycję recovery. Tylko takie komputery mogą być legalnie użytkowane. Po więcej informacji proszę kliknąć w –> link
Sprzedajemy wyłącznie biznesowe serie laptopów takie, jak Lenovo ThinkPad, Dell Latitude czy HP EliteBook. Najnowsze modele z tych serii kosztują od 5 do 15 tysięcy złotych. Marki te i modele stały się legendarne pod względem jakości i wytrzymałości. 1000 zł – za tą cenę możecie Państwo kupić nową „jednorazówkę” – laptop w hipermarkecie, albo niezniszczalny, nienoszący śladów użytkowania laptop poleasingowy, którego wartość rynkowa 3 lata temu wynosiła 15 tys. zł.
Na koniec ciekawostka:
Nawet na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) korzysta się z Thinkpadów:)